Sakarya Üniversitesi Coğrafya Bölümü'nün kurulması Yrd.Doç.Dr. Cercis İkiel'in Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde görevde bulunduğu dönemde (1998), Eğitim Fakültelerinin yeniden yapılanmaları sonucunda ihtiyaç duyulan coğrafya alan derslerinin bir bölüm tarafından karşılanması ve Sakarya yöresinin incelenmesine de katkısı olacağı düşüncesiyle gündeme gelmiştir. Bu düşüncenin… Devamı >>

Duyurular TÜM LİSTE

GÜZ YARIYILI FİNAL VE BÜTÜNLEME SINAV PROGRAMI
25 Ara
GÜZ YARIYILI FİNAL VE BÜTÜNLEME SIN…

Güz yarıyılına ait final ve bütünleme sınav programı ek…

2015- 2016 ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI VİZE SINAV PROGRAMI
10 Kas
2015- 2016 ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYIL…

2015-2016 ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI VİZE SINAV PROGRAMI…

ONUR BELGELERİ TAKDİM TÖRENİ
4 Kas
ONUR BELGELERİ TAKDİM TÖRENİ

Onur belgeleri 09.11.2015  tarihinde (Pazartesi) saat 13:00'd…

Misyonumuz: Temel coğrafya bilgisine sahip; doğal ve beşeri çevreyle ilgili verilerin üretilmesini, bu verilerin coğrafi bilgi teknolojileri ile işlenmesini, değerlendirilmesini ve yönetilmesini bilen mezunların yetiştirilmesidir. Vizyonumuz: Eğitim, öğretim ve araştırma kalitesi ile ilk sıralarda tercih edilen. İlimiz ve bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapan, sürekli gelişen; bir bölüm olmaktır.  
Bölümümüz SAÜ Coğrafya Topluluğu tarafından organize edilen çeşitli konferans, seminer vb. akademik faaliyetler yanında sosyal faaliyet olarak geziler, tanışma geceleri, bowling turnuvaları gibi çeşitli sosyal faaliyetler yapmaktadır. Ayrıca bölümümüze ait bir Tiyatro ekibimiz bulunmakta ve her yıl bir oyun ile hem SAÜ öğrencilerinin hem Sakarya halkının karşısına çıkmaktadır.                 

COĞRAFYA ve COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ GÜNLERİ

Coğrafya Bölümü öğrencilerimiz mezun olduktan sonra formasyon alabildikleri takdirde Milli Eğitim ve Özel kurumlarda öğretmenlik yapabilmekle birlikte Sakarya Üniversitesi Coğrafya Bölümü olarak hedefimiz öğrencilerimizin aldıkları lisans eğitimi doğrultusunda diğer kamu kurumlarında (bakanlıklar, valilikler, belediyeler, il özel idareler vs.) ve uzmanlıkları doğrultusunda özel şirketlerde çalışmalarını sağlayacak eğitimi vermektir.   Bu hedefleri kısa sürede elde eden bir bölüm olarak mezun olan öğrencilerimiz Milli Eğitim'de ve dershanelerde öğretmenlik yapmakta, belediyelerin çeşitli birimlerinde görev almakta ve ESRİ gibi Coğrafi Bi… Devamı >>
Coğrafya Bölümü Program Çıktılarının FEDEK Çıktıları İle Uyumu ile ilgili içerik ve tüm derslere ait anket sonuçları için ekli dosyları inceleyebilirsiniz.   Ekli dosyalar başlığa tıkladıktan sonra açılan sayfanın alt kısmında yer almaktadır.